Üye Girişi


Aladdin Debgici > 4+4 Dört Dörtlük Öğrenci
4+4 Dört Dörtlük Öğrenci

4+4 (Dört Dörtlük Eğitim) Program İçeriği

Öğrencilerin akademik başarılarındaki en büyük etkenlerden birisi ders çalışma alışkanlıklarını bilmemeleri veya yanlış ders çalışma alışkanlığına sahip olmalarıdır. 4+4 eğitimiyle amaç öğrencilerin akademik başarılarını daha ileriye taşıyabilecekleri temel ders çalışma alışkanlıklarını öğrenmelerini sağlamaktır.  Program aşağıdaki eğitimlerden oluşmaktadır.

Hızlı Okuma Eğitimine Katıldığınızda

Hızlı ve Etkin Okuma Programı genel olarak okuma hızını artırmak isteyen herkesin faydalanabileceği bir eğitimdir. Özellikle, okul sınavlarına daha sonrada lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin sınav performanslarını yükseltmek amacıyla, okuma becerilerini tanıyarak geliştirmelerine temel oluşturan bir programdır. Hızlı Okuma Eğitimi ile öğrenciler sınavda zaman kaybı yaşamayacak soruları hem daha hızlı okuyacak hem de daha hızlı anlayacaklar.

Süre : 10 Ders Saati

Hafıza Eğitimine Katıldığınızda

Öğrenciler çoğu zaman yoğun bir programla ders çalışmalarına rağmen sınavda öğrendiklerini hatırlamakta güçlük çekebilirler. Bunun sebebi kısa ve uzun süreli bellekte bilgiyi işleme tekniklerini bilmemeleridir. Oysa zayıf hafıza yoktur, eğitilmemiş hafıza vardır. Hafıza eğitimi sonrasında öğrenciler çalışmaları gereken bilgileri kısa sürede öğrenmeyi ve gerektiğinde tekrar hatırlamanın yollarını öğrenecekler. Beynin sol ve sağ lobunu etkin olarak kullanarak derslerin ve konuların kalıcılığını artıracaklar.

Süre : 8 Ders Saati

Etkili Öğrenme Stratejileri

Öğrenmek sadece ders çalışmak değildir. Okunan bir bilginin sadece %10 akılda kalır. Kısa süreli bellekte bilgi sadece 30 saniye kalabilmektedir. Unutkanlık aslında yoktur. Var olan şey hatırlamamaktır. Her insan farklı öğrenme stiliyle dünyaya gelir. Tüm bunları geliştirebilmek mümkündür. Etkili öğrenme stratejileri öğrencilere nasıl etkin bir şekilde ders çalışabileceklerini, sağlıklı bir programı nasıl oluşturabileceklerini, unutkanlığın önüne geçmek için nasıl not tutma stili uygulayacaklarını öğreten bir programdır. Bu programla ders çalışmak artık sıkıcı olmaktan çıkacak.

Süre : 4 Ders Saati

Test Çözme Teknikleri

Sınavı kazandıran 3 şey vardır. Bilgi, hız ve yorum. Ama her şey bununla da bitmez. Sınav kaygısı ve test çözme tekniklerindeki eksiklikte başarılı bir öğrenciyi başarısız yapabilir. Kodlama nasıl yapılır, sınav anında dikkatin dağılması nasıl önlenir, kaygıyı kontrol etmemizi sağlayan egzersizler nelerdir? İşte test çözme teknikleriyle amaç öğrencilerin bu becerileri kazanarak sınav performanslarını artırmalarını sağlamaktır.

Süre : 2 Ders Saati

TOPLAM SÜRE : 24 SaatCopyright © 2013 Alaaddin Debgici | debgici.com
Sırakapılar Mah. Saltak Cad. No:67 D:1-2-3 DENİZLİ
facebook twitter Web
            Sitesi Tasarımı